UXPin

Podstawą każdego projektu powinna być rozmowa z przyszłym użytkownikiem projektowanej przestrzeni. Poznanie potrzeb pracowników oraz zasad funkcjonowania biura UXPin  było kluczowym elementem projektu. Potrzeby Uxpina zmieniają się w zależności od fazy projektu i konkretnych zadań. Niektóre etapy pracy wymagają całkowitej ciszy, inne zaś pracy zespołowej o charakterze mniej formalnym, gdzie wspólna rozmowa i odpoczynek wspomagają proces twórczy. Projektując nowe biuro, skupiłam się na stworzeniu stref i oddzieleniu ich odpowiednimi przegrodami o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Dzięki temu nowe biuro jest jednocześnie otwarte, przystosowane do pracy w zespołach, a przy tym ciche i pozwalające skupić się na zadaniach. W strefie ciszy mamy open space’y, sale konferencyjne i pomieszczenie całkowitej ciszy. W tych pomieszczeniach, użytkownik musi przestrzegać z góry przyjętego kodeksu zasad, który stanowi, ze tu panuje cisza.

Strefa hałasu obejmuje zaś recepcje, kuchnię z jadalnią  oraz przestrzeń do swobodnej pracy zespołowej z kubkiem gorącej kawy oraz laptopem na kolanach. Z tej strefy możemy tez dostać się do pokoju FIFY/muzycznego, oraz pokoju piłkarzyków.

Dominujące kolory we wnętrzu do biel i grafit, które w połączeniu ze sklejką sosnową tworzą przyjazną atmosferę. Ciekawym elementem zastosowanym jako okładzina ścienna są kartonowe rury, które mają nowoczesny wygląd i jednocześnie poprawiają akustykę pokoju muzycznego. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ścianę w części „kawiarnianej”, która została pokryta filcem, ten element dekoracji wnętrza, skutecznie tłumi dźwięki.

Projekt wykonany przez – em2 pracownia projektowa